PZP kalkulačka vám vie ušetriť až milióny eur!

Umývanie nového auta, ktoré je poistené cez PZP kalkulačkuKeď človek dosiahne osemnásty vek života, mal by sa stať na 100% zodpovedným a plne si uvedomovať všetky svoje povinnosti. Pokiaľ však pribudnú materiálne statky, povinnosť sa zniekoľkonásobí. Preto je vždy lepšie si ich nejakým spôsobom zabezpečiť. Výhodou je, že nemusíte siahať hneď po prvom sprostredkovateľovi, pretože na trhu ich je hneď niekoľko. V prípade auta, motocykla alebo iného motorového či nemotorového vozidla je však poistenie nariadené zákonom, známe je aj pod názvom PZP. V článku sa dozviete, kde zohnať to najlacnejšie a najvýhodnejšie na trhu, cez nástroj PZP kalkulačka. Takisto vám povieme, čo sa stane, ak túto zákonnú povinnosť zanedbáte.

Najlacnejšia PZP kalkulačka online

Pokiaľ hľadáte najlacnejšie riešenie na trhu, mali by ste vedieť, že existuje výpočet PZP ceny kalkulačkou podľa kW výkonu. Okrem toho, že vám zobrazí tie najvýhodnejšie ponuky na trhu, vám ušetrí aj hodiny času. Tie by ste potrebovali, ak by ste sa tento produkt rozhodli vybavovať osobne, prípadne si robili jednotlivé prieskumy zvlášť. Poistenie na danej stránke funguje na základne online porovnanie rôznych ponúk. Do virtuálnej kalkulačky je potrebné zadať niekoľko parametrov ohľadom poisťovaného vozidla, prípadne o vás. Nepôjde o nič osobné. Všetky údaje môžu ovplyvniť výslednú cenu produktu, preto je nutné, aby ste ich zadali presne a správne. Ďalšou výhodou tohto spôsobu je, že je nezáväzný a bezplatný. Porovnávať si môžete toľkokrát, koľko chcete a nikto vás nebude nútiť do žiadneho produktu. Ak sa vám nejaká ponuka z porovnania zapáči, jednoduchým klikom na ňu o ňu požiadate. Nezabúdajte, že PZP musíte uzatvoriť aj na dovezené auto, skúste to cez Uzavripzp.

Prečo je povinné a akých vozidiel sa týka?

PZP je zákonom nariadené preto, aby sa proces riešenia vzniknutej škodovej udalosti alebo dopravnej nehody zbytočne nenaťahoval. Mnohokrát sa stávalo, že vinník z miesta poškodenia ušiel, pretože sa obával toho, že by všetko musel platiť z vlastného. Vďaka tomuto zabezpečeniu vozidla zaplatí za vás poisťovňa, v ktorej máte uzatvorenú zmluvu, všetky vami spôsobené škody. To, koľko môže každá poisťovňa preplatiť, taktiež upravuje zákon. Minimálna poistná hodnota pri vzniknutej materiálnej ujme činí 1 milión eur, pri ujme na zdraví 5 miliónov eur. Každá spoločnosť si môže sama zvoliť, či túto sumu navýši alebo nie. Určite sa oplatí používať PZP kalkulačku.

Ale pozor, toto zabezpečenie prepláca len tie škody, ktoré spôsobíte iným vozidlám alebo osobám, nie škody, ktoré ste spôsobili sebe. Ak by ste chceli zabezpečiť svoje vozidlo alebo seba, je vám k dispozícii iný produkt, a síce havarijné poistenie.

Niektorí motoristi / nemotoristi si zvyknú myslieť, že tento poistný produkt je povinné len na auto. Pravda je taká, že sa týka aj dodávok, nákladných áut, motocyklov, prípojných vozidiel, poľnohospodárskych a pracovných strojov atď. Ako si môžete všimnúť, teda nielen na motorové, ale aj na nemotorové vozidlá. Presný zoznam vozidiel nájdete buď v zákone o povinnom zmluvnom poistení alebo na vašom policajnom inšpektoráte. Všeobecne by sme sa však mohli riadiť tým, že toto zabezpečenie je potrebné pre všetky vozidlá s technickým preukazom. Resp. ktoré na svoju prevádzku potrebujú platný technický preukaz.

Akú poisťovňu si zvoliť?

Kresba rodiny s autom a domom v červenom imaginárnom domčekuVeľkým problémom pri výbere PZP kalkulačkou či už na auto alebo na iné motorové vozidlo je aj to, u koho si ho uzatvoriť. Súčasný trh vám ponúka mnoho možností. Každá sa niečím líši. Môže to byť buď poistnými sumami, poistnými udalosťami, výškou poistného plnenia atď. Na výber máte z týchto poisťovní:

  • Allianz,
  • Kooperativa,
  • Komunálna poisťovňa,
  • Axa,
  • Groupama,
  • Onlia,
  • Union,
  • UNIQA,
  • ČSOB,
  • Wüstenrot a mnohé ďalšie vás ponukami vedia pozitívne prekvapiť.

Väčšinou je to tak, že spotrebitelia si vyberajú práve takú spoločnosť, ktorá im ponúka najlacnejšie PZP cez kalkulačku. A práve to vám pomôže odhaliť kalkulačka na porovnanie ponúk, o ktorej sme sa už vyššie zmienili. Vďaka nej uvidíte, že ceny jednotlivých spoločností za to isté vozidlo sa môžu líšiť až v stovkách eur. Niektorí vám umožnia zabezpečenie na kratšiu dobu, štvrťrok alebo polrok. Poistná doba väčšiny z nich však predstavuje jeden rok.

Rozdiel v poisťovniach nemusí byť len v cene. Môže byť aj v tom, čo vám ponúka. Napr. Kooperativa, GeneraliKomunálna poisťovňa vám ponúkajú rozšírené krytie. Možno bude ročné poistné o niekoľko eur drahšie ako v inej spoločnosti, no v zásade bude lacnejšie ako by ste si mali zvlášť zabezpečiť rozšírené poistné krytie. Dané spoločnosti vám kryjú úraz vodiča alebo posádky príp. si môžete vybrať nejaké iné havarijné riziko, ktoré základnú cenu v danej spoločnosti nenavýši.

Prečo neriskovať jazdu na čierno?

Každý, kto na povinne poistiteľnom vozidle, nemá PZP, si pekne zaplatí. V prípade zistenia tohto faktu obyčajnou policajnou kontrolou vás to môže vyjsť aj na niekoľko stovák eur. To môže byť aj niekoľkonásobne viac ako základná cena ročného zabezpečenia vozidla. Ak sa o danej skutočnosti dozvie aj Obvodný úrad, ten navalí každému bez povinného zmluvného poistenia pokutu okolo 3 330 eur. Na čo teda zbytočne riskovať?

Vyššie zmienené tarify sa samozrejme týkajú len tých, ktorí nespôsobili škodovú udalosť ani nehodu. Ak by ste spôsobili jednu z týchto udalostí, okrem vyššie uvedených pokút bude na vás zaplatiť aj kopu iných vecí. Teda všetky škody, či už materiálne alebo zdravotné, ktoré ste vaším pričinením spôsobili iným vozidlám alebo osobám. Vtedy sa vaše náklady môžu vyšplhať až na milióny eur, nehovoriac o tom, že pri usmrtení osoby by ste mohli túto sumu splácať z väzenia. Preto sa snažte jazdiť opatrne a obozretne. A využívame PZP kalkulačku.

Veríme, že vyššie uvedené fakty vás presvedčili o tom, že toto zabezpečenie je skutočne užitočné a nejde len o zákonný výmysel, ktorý by chcel z ľudí bezdôvodne mámiť peniaze. Ak sme neboli dostatočne presvedčiví, mohol by vás presvedčiť aj iný článok, ktorý sa PZP motorových / nemotorových vozidiel plne venuje.