Kde rýchlo uzatvoriť PZP?

Športové autoTémou dnešného príspevku bude jedna z povinností, ktorú stanovuje štát. Z nadpisu ste mohli usúdiť, že pôjde o povinné zmluvné poistenie, ktoré sa skutočne neoplatí podceňovať. Mohlo by vás to stáť nielen státisíce eur, ale aj zhabanie vozidla. Ak ste si práve kúpili vaše vozidlo, prípadne vám platnosť zelenej karty skončila, rýchlo uzatvoriť PZP kalkulačkou môžete aj tu. Po kliknutí na označený výraz budete presmerovaný na stránku, ktorá vám vie ušetriť nielen stovky eur, ale aj hodiny času. Do 15 minút už v ruku môžete držať platnú zelenú kartu, vďaka ktorej vás nebude možné pokutovať. Predstavme si toto zabezpečenie a spôsob požiadania bližšie. Máme pre vás aj cenník PZP podľa kW.

Povinnosť pre každého majiteľa vozidla

Nie každý si uvedomuje dôležitosť PZP, ktoré chráni nielen tých, ktorým škodu spôsobíte, ale aj vás. Hlavne pred finančnou stratou vzniknutou tým, že poškodených musíte odškodniť. To, že pôjde o zákonnú povinnosť stanovil, ako ináč, náš štát. Obviňovanie typu, že ide opäť o zderstvo občanov tento krát nie je na mieste. Ide o to chrániť ich práva, aj keď je pravda, že čo to „kápne“ aj do štátnej pokladnice. Tento zákon sa snaží zabrániť tomu, aby vinníci z miesta nehody alebo z miesta spôsobenia škodovej udalosti ušli.

Pud sebazáchovy, preľaknutie a následný útek by mal byť prevalcovaný pocitom zodpovednosti. Ani vám by sa predsa nepáčilo, kebyže vám niekto poškodí vaše vozidlo a ujde. Vďaka zmluve totiž chyby vinníka poškodenému platí jeho poisťovňa. Dôležité v tomto prípade je teda sa s poškodeným dohodnúť a nie z miesta dopravnej nehody utiecť, ako sa to píše na https://www.uzavripzp.sk/. Následne sa spíše zápisnica o vzniknutej udalosti, ktorú vinník odnesie alebo odošle do jeho poisťovne. Udalosť je potrebné zdokumentovať aj fotograficky.

Napriek tomu, že sa predstavuje ako pomoc len pre tých, ktorých poškodíte, nemusí to byť celkom tak. Keď sa na to pozriete z druhej strany chránený ste aj vy. Ak niekto poškodí vaše vozidlo, takisto vám to jeho poisťovňa preplatí. Podmienkou teda je, aby mali obaja prípadne viacerí účastníci udalosti platné PZP. Okrem toho, ak ste vinníkom vy, vďaka tomuto zabezpečeniu nemusíte vami spôsobené škody platiť z vlastného vrecka. Postará sa o to vaša poisťovňa, ak spôsobené škody neboli úmyselné.

Najrýchlejšie ho uzatvoríte online

Pokiaľ vám skutočne „horí pod zadkom“ a svoje auto potrebujete využiť už nasledujúci deň, najrýchlejšie je uzatvoriť si ho online. Zabudnite na zdĺhavé porovnávania v pobočkách spoločností. Odteraz zistíte všetko z domu, o hociktorej hodine. Tá najlepšia cena vám bude zobrazená do niekoľkých sekúnd a to po vypísaní jedného formulára.

Formulár na rýchle porovnanie PZP online od vás bude požadovať údaje z technického preukazu vozidla a z vášho vodičského preukazu. Nepožaduje žiadne osobné údaje, akými sú napr. meno, priezvisko, adresa atď. Ide o nezáväzné a bezplatné zistenie vašich možností, takže také údaje by sa v serióznom porovnávači vyskytovať nemali. Pokiaľ ste všetko vypísali a odoslali, do pár sekúnd môžete na obrazovke pozorovať vaše ponuky.

Ako sa sami môžete presvedčiť do 10-15 minút od otvorenia stránky už môžete mať na obrazovke zobrazené výsledky. Veľmi vás poteší správa, že jednotlivé ponuky budú mať zobrazené aj ich cenové ročné poistné. Vďaka tomu nie ste obmedzený len na to, čo je vám dostupné najrýchlejšie, ale v ponuke už máte aj to najlacnejšie, najvýhodnejšie či najlepšie PZP. To, že súčasné ponuky sú skutočne široké dokazuje aj existencia mnohých poisťovacích spoločností nielen na trhu, ale aj v porovnávacom virtuálnom nástroji.

Porovnaním to nekončí

Písanie cenyRýchlo uzatvoriť určite neznamená len to, aby ste si urobili porovnanie s najlacnejšími možnosťami. Nástroj na hore odporúčanej stránke je špeciálny v tom, že z neho môžete priamo o nejakú ponuku z výsledkov požiadať. Nikto vás nebude ovplyvňovať, ktorá ponuka je najlepšia, sami vašim vlastným uvažovaním na to prídete. A to je zároveň aj výhoda online porovnania. Ponuky si pozeráte tak dlho ako chcete, nikto vás nenáhli. Vidíte aj to, že sa môžu líšiť až v stovkách eur.

Ak ste si už nejaké z výsledkov rýchleho online porovnania vybrali, požiadate oňho tak, že si na vami vybranú ponuku kliknete. V tomto kroku už bude potrebné doplniť osobnejšie údaje. Na mail vám bude do niekoľkých minút odoslaný návrh a podmienky zmluvy, dočasná zelená karta a údaje na zaplatenie. Kartu si nezabudnite vytlačiť, aby ste mohli vaše vozidlo nasledujúci deň právoplatne používať. Ináč by ste si za to mohli pekne priplatiť. Poistné zaplaťte čím skôr, aby vám poisťovňa vedela originál zaslať skôr, ako vám skončí platnosť dočasnej zelenej karty. Je nutná aj na cestovanie za hranicami Slovenska.

Za jeho nerešpektovanie sa platí

Je jedno či si poistenie uzatvoríte v predstihu, alebo rýchlo na poslednú chvíľu. Dôležité je sa vedieť pred policajnými zložkami preukázať platnou zelenou kartou. Sankcie za nepreukázanie sa platným dokladom sú pomerne vysoké. Na Slovensku sa môžu vyšplhať aj na niekoľko stoviek eur. Obvodný úrad je však v tejto veci striktnejší. Za jazdu s neplatným PZP si účtuje nemennú čiastku 3 330 eur, a to aj 2 roky po tom, čo ste tento priestupok spáchali. Zahraničné zložky však môžu byť radikálnejší. Bez platného zabezpečenia vám môžu zabaviť celé vozidlo.

Hore uvedenými čiastkami sa vaše potenciálne nepríjemné situácie nemusia skončiť. Ak by ste spôsobili dopravnú nehodu bez platného poistenia, všetky škody hradíte z vlastných prostriedkov. A že nemusí ísť o nízke čiastky dokazuje aj zákonom stanovená výška poistného krytie u všetkých poisťovní. V prípade ujmy na zdraví môže pokryť až do 5 miliónov eur a pri materiálnej ujme až do 1 milióna eur. Len si predstavte, kde by ste takéto sumy hľadali.

V článku ste sa dozvedeli ako je možné si rýchlo zaobstarať PZP a to isté skúma aj tento príspevok. Nezabudnite však, že táto povinnosť sa nevzťahuje len na auto osobného charakteru, ale aj na motocykle či prívesné vozíky. V skratke na všetky motorové a nemotorové vozidlá, ktoré na svoju prevádzku potrebujú platný technický preukaz. Bližšie znenie sa dozviete v zákone.